Tinerii judoka din Caransebeș, pe podium la Timișoara

Judo-ul caransebeșean a fost încă o dată la înălțime! Sportivii clubului Energetica din Caransebeș au obținut rezultate foarte bune la Cupa „Phoenix” de la Timișoara, reprezentanții grupării de pe Timiș și Sebeș reușind să se claseze pe primele locuri la categoriile U13 și U15.
La U13 feminin, categoria 32 de kg, sportiva Gabriela Cîrcu a obținut locul I. La categoria 48 de kg, Nicoleta Bona a câștigat medalia de argint, iar la 52 de kg Ana Maria Arșovan a urcat pe prima treaptă a podiumului. La băieți, categoria 30 de kg, David Țârdoiu a obținut locul III. De asemenea, la categoria 34 de kg, Robert Roșca s-a clasat tot pe III, iar Marcus Lungu a cucerit medalia de aur la 38 de kg. La U15, Alexandru Nedeianu a fost primul la categoria 46 de kg, iar la categoria 50 de kg, Alexandru Borcean a obținut tot locul I. La aceeași categorie, Sebastian Roșca a luat locul III. La categoria 57 de kg, Bogdan Șelner a obținut locul III. Pe plan internațional, Caransebeșul a avut o reprezentantă la Balcaniada U18 din Muntenegru: aici, Patricia Țig s-a clasat pe locul V.

De interes:  Sebastian Oancea: Oprișan a dat ORDIN slugoilor să mă atace cu viaţa mea privată