Robert Aioanei e campion naţional! Gimnastul reşiţean a cucerit aurul la individual compus – Banat FM

Prima zi a Campionatelor Naţionale de gimnastică juniori a consemnat un frumos succes reşiţean: sportivul Robert Aioanei de la CSS Reşiţa a cucerit aurul concursului individual compus la juniori III, nivelul II. Robert i-a devansat pe dinamoviştii Andrei Constantinescu și Alexandru Ionescu, care au completat podiumul în această ordine. La aceeaşi secţiune, reşiţenii Andrei Puiu şi Albert Ilie au ocupat locurile 5, respectiv 7. Din păcate, nu toate veştile din tabăra reşiţeană sunt bune. Andrei Titi, un alt favorit la medalii, s-a accidentat destul de grav şi a fost trimis la Timişoara pentru investigaţii suplimentare. Naţionalele de juniori de la Reşiţa programează mâine finalele pe aparate, care vor avea loc la Polivalentă între orele 10.00 şi 13.00.

De interes:  Ambulanţă privată implicată într-un accident, lângă Spitalul Judeţean din Timișoara