CSM Reşiţa a pierdut la Sebiş. Rosso-nerii, la egalitate de puncte cu Şoimii Lipova

CSM Şcolar Reşiţa a pierdut partida disputată în etapa a 26-a pe terenul formaţiei Naţional Sebiş. Gazdele întâlnirii s-au impus cu scorul de 2-1 (1-0), prin golurile marcate de Szekely în minutele 26 şi 48. Golul de onoare al reşiţenilor a fost înscris de Marius Staicu în minutul 60. În aceeaşi rundă, Şoimii Lipova a încheiat la egalitate, 1-1, meciul disputat pe teren propriu contra Unirii Alba Iulia. În clasamentul seriei a IV-a, primele două locuri sunt ocupate de CSM Şcolar Reşiţa şi Şoimii Lipova. Ambele formaţii au 53 de puncte, rosso-nerii reşiţeni având însă avantaj minim la golaveraj. Pe locul trei se află ACS Dumbrăviţa, cu 49 de puncte.

De interes:  11 angajați ai IPJ Timiș, confirmați pozitiv cu COVID-19. În total 8 focare COVID sunt active în județ