Echipa de fotbal Voinţa Lupac, campioana Ligii a IV-a Caraş-Severin, a pierdut prima manşă a dublei de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Pe propriul teren, Voinţa a cedat cu scorul de 0-2 în faţa campioanei timişene Fortuna Becicherecu Mic, care a jucat pragmatic şi a marcat câte un gol pe repriză, prin Deian Pecarov şi Andrei Hodiş. În urma acestui rezultat, Fortuna a luat o serioasă opţiune pentru promovare, lucru pe care l-a recunoscut după meci şi antrenorul cărăşenilor, Boşco Vişatovici. Principalul Voinţei spune însă că echipa sa îşi va juca şansele până la capăt, şi va aborda cu toată seriozitatea returul din 22 iunie.”Am avut un joc bun în primele 20 de minute, pe o greșeală personală au deschis scorul oaspeții noștri. Clar, nu trebuie să ne ascundem după deget, adversarul a avut o calitate în plus față de noi. Mai avem de jucat un retur la ei, din păcate se pleacă de la un scor favorabil lor. Viața merge înainte, trebuie să ne pregătim săptămâna viitoare să facem o figură frumoasă la ei”, a declarat Boşco Vișatovici.
Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Poseidon Limanu-2 Mai (CT) 1-2

De interes:  Tăriceanu, anunţ neaşteptat despre prezidenţiale: Dacă nu avem candidat comun cu PSD, ne gândim la o altă alianţă / Dacă l-ar avea contracandidat pe Klaus Iohannis: Absolut voi câştiga