Un șofer aflat pe o stradă din Lugoj, la volanul unui Lamborghini Aventador, a fost nevoit să ceară ajutor după ce a rămas fără benzină.
Totul s-a întâmplat la o sută de de o stație de benzină dar șoferul nu a mai apucat să ajungă până acolo. Așa că a tras pe dreapta și a trebuit să aștepte un prieten cu un bidon de benzină.
Trecătorii au făcut haz de necazul bărbatului, mulți oferindu-se să împingă mașînă până în benzinărie, alții i-au sugerat omului să cheme un tractor că să o tracteze, în timp ce alții s-au fotografiat cu bijuteria pe patru roți și au făcut glume copioase.
În urmă cu câteva săptămâni, același proprietar a fost fotografiat în timp ce își parcă mașină sfidător pe un loc rezervat polițiștilor, in față sediului poliției din Lugoj, acesta alegându-se într-un final cu o amendă.
Lamborghini Aventador este una dintre cele mai scumpe mașini deținute de un lugojean. Prețul unui astfel de bolid variază pe piață între 350.000 și 400.000 de euro.
Sursa: Realitatea de Timis