În accident a fost implicat un automotor care circula pe ruta Remetea-Timișoara, în care se aflau 5 persoane, și un autoturism în care se afla doar șoferul.

Conform reprezentanților IPJ Timiș: “Un bărbat, în vârstă de 55 de ani, a condus un autoturism pe DC 54, dinspre localitatea Giarmata Vii, înspre municipiul Timișoara, iar la trecerea la nivel cu calea ferată a intrat în coliziune cu un tren regio.

În urma impactului, a rezultat rănirea conducătorului auto, acesta fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Mecanicul trenului, în vârstă de 60 de ani, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii accidentului rutier”

La fața locului au intervenit pompierii, cu cu două autospeciale de descarcerare, o autospecială de primă intervenție și comandă și un echipaj SMURD.

De interes:  18 octombrie – Banat FM

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.