CSM Reşiţa, neînvinsă şi după etapa a doua! Rosso-nerii se întorc cu un punct de la Mioveni

CSM Reşiţa a luat un punct din meciul disputat astăzi la Mioveni, în etapa a doua a ligii secunde la fotbal. Partida jucată de la ora 11.00 pe stadionul Orăşenesc din localitate a fost una echilibrată, cu puţine ocazii clare la cele două porţi. Scorul a fost deschis de gazde în minutul 73, prin Balint, care a transformat un penalty dictat în urma unui henţ în careu. În prelungirile meciului, rosso-nerii au beneficiat de asemenea de o lovitură de pedeapsă, executată şi transformată de Vădrariu, care stabilit scorul final: CS Mioveni – CSM Reşiţa 1-1. Celelalte rezultate înregistrate până acum în runda a doua:
Daco-Getica Bucureşti – Turris T. Măgurele 0-3
Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi 1-0
Miercurea Ciuc – Metaloglobus 3-0
Pandurii Tg. Jiu – Politehnica Timişoara 0-3
Ripensia Timişoara – SCM Buzău 1-2

De interes:  Cod roşu de ploi, grindină şi vijelii, în mai multe localităţi dintr-un judeţ